| Connector Orientation | Straight, Right Angle |
|---|---|
| Termination Style | Solder |
| Insulation Material | Glass Or Ceramic |
| Pin Materials | ALLOY 52 |
| Sealing Method | Glass-to-Metal |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.0MPa Does Not Leak |
| Connector Orientation | Straight, Right Angle |
| Pin Materials | 4J50 |
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Mounting Type | Panel/PCB |
|---|---|
| Contact Resistance | 10 Mohms |
| Pin Materials | 4J50 ALLOY |
| Wire Size | 20 AWG |
| Termination Style | Solder |
| Операционная температура | -70°C к +300°C |
|---|---|
| обработка поверхности | Electroless никель |
| Стиль соединителя | Винт установки |
| Материал | 45 стальной |
| Настоящая оценка | 100A - 300A |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
|---|---|
| Mounting Style | Flange Mount |
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Gender | Male/Female |
| Leak Test | 1.5MPa WITH N2, NO LEAK |
| Contact Termination | Crimp/Solder |
|---|---|
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Rohs Compliant | Yes |
| Leakage Rate | ≤1x10^-9 Cc/sec He |
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
|---|---|
| Mounting Style | Flange Mount |
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Manufacturer | SSCore |
| High Sealing Performance | 2MPa Does Not Leak |
|---|---|
| Rohs Compliant | Yes |
| Pressure Range | Vacuum To 10,000 Psi |
| High Voltage Resistance | ≥2500VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Number Of Contacts | 2-50 |
| Производитель | Sscore |
|---|---|
| Материал изоляции | Стекло |
| Стиль соединителя | Винт установки |
| Материал | 45 стальной |
| Оценка напряжения тока | 220V - 600V |
| Leak Test | 1.5MPa WITH N2, NO LEAK |
|---|---|
| Contact Plating | Gold/Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |